Proč (ne)kupovat předražený JIVE

31. října 2010 v 20:06 | Mipo |  Co se jinam nevešlo
Po víkendu malé zamyšlení na téma JIVE...
LA700_14

Opět jsem vedl, relativně krátkou :-), diskuzi na téma co si pořídit za regulátor do vrtulníku, zda je k něčemu governor, o co lépe "to funguje" na křivky, čím napájet serva,.... no prostě klasika. A zde je mých pár bodů, proč zvolit ten proklatě drahý Kontronik. A čím větší heli, tím je "to" více znát...
  • Je prostě nejlepší (zde by mohlo vše skončit, ale raději to vezmeme podrobněji)
  1. Plug & Play - Prostě vytáhnete z krabičky, nastavíte heli režim, zapojíte a ono to funguje (tedy pokud nepatříte mezi necelé jedno procento lidí kteří to mají jinak...).

  2. Governor - Ano Kontronik je jediný, kdo toto opravdu umí. Nebo znáte jiný regulátor který umí držet konstantní otáčky v tak velkém rozsahu a tak precizně? A ano, může za to konstrukce regulátoru a použití speciálního procesoru pro řízení motoru (na LA700 létám v rozsahu cca1300-2000 ot/min naprosto bez problémů, žádné kmitání regulace, žádné nemeřitelné špičky likvidující baterky,...).

  3. BEC - Naprosto bezproblémové napájení palubní elektroniky, BEC fungující z 12S lipol dávající 15A špičkově s možností paralelního zapojení do RX netřeba dále komentovat.

  4. Zatížitelnost -  80A napsaných na reglu znamená, že při dobrém chlazení jej můžete krátkodobě přetížit někam k dvojnásobku monimální hodnoty a ne že při 80A za 10sec. shoří. (Ono to + za číslem v označení tam není jen tak :-) )

  5. Účinnost - a s ní související teplota - Opět jsme u HW konstrukce, díky kvalitě HW a způsobu řízení má regulátor velmi malé ztráty = prostě to moc netopí.

No to by asi i stačilo, konec nechutné reklamní vložky, kupte si co chcete, ale pamatujte, tahle investice (JIVE) se opravdu vyplatí. 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké jsou vaše zkušenosti s regulátory Kontronik

Použávám a jsem spokojen 65.2% (45)
Zkusil jsem a nevyhovuje mi 4.3% (3)
Nepoužívám, ale uvažuji o tom 18.8% (13)
Nepoužívám, jsou příliš drahé 11.6% (8)

Komentáře

1 logo690 logo690 | 1. listopadu 2010 v 13:51 | Reagovat

Hlavně ta účinnost je neskutečná. Teprve s JIVEm člověk pozná jak výkonný má motor.

2 Pavel Pavel | 21. listopadu 2010 v 21:51 | Reagovat

Nevěřil jsem, ale prostě funguje na 100% i bez nutnosti nastavování! To se nedá řící o ostatních, tkeré nastavujete jak šedivý a stejně to není na 100%.

Krom toho. Znáte regulátor, který umí v pohodě i 30% plynu v governoru bez sebemenších problémů???? Já ne...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama