V-Stabi & Mac OSX

7. prosince 2009 v 10:13 | Mipo |  V-Stabi
Na webu V-Stabi je SW k dispozici ke stažení v několika různých verzích pro různá zařízení, mezi kterými nechybí ani Mac OSX.

EDIT 11.2.2010:

Tak nám vyšla verze 4.0.20.c, která přináší několik málo novinek, mezi největší novinky v "MAC" verzi patří relativně velké zjednodušení instalace a připojení v-stabi.
Nyní již stačí nainstalovat sw z instalačního obrazu (přetažením do složky applications) a poté nainstalování driverů Silabs VStabi USB Driver (nachází se ve složce spolu s několika verzemi v-stabi a dalším "bordelem" v app).
Poté již můžete vesele připojit V-bar, spustit program a nastavovat do aleluja :-)
Pokud máte V-bar přepnutý v "serial mode" přepněte si jej zpět, aby byl bez problémů připojitelný jak na win, tak na mac...
Třeba se jednoho krásného dne dočkáme opravdu pěkné a user friendly aplikace, ta současná k tomu má celkem daleko, i když se malými krůčky stále zlepšuje...

Jelikož jablečný notebook vlastním, hned jsem verzi pro Mac OSX stáhl, bez problémů nainstaoval, bez problémů spustil Vstabi english Simulation (tedy simulační verzi s vypnutou komunikací se samotným V-stabi) Po prostudování co je nového a rozhodnutí koupit V4.0 jsem připojil V-stabi do USB portu, zapl, spustil Vstabi english VCP a hle, prý nemůže otevřít komunikační port. No nevadí, navštívíme tabulku s výpisem portu a nějako to celé pořešíme. Ještě návštěva systém profiler pro ujištění zda je V-stabi opravdu připojeno. Ve výpisu USB portů je, takže o něm počítač sand ví... Jenže na předvolených portech ve Vstabi nic, nastoupilo tedy několik pokusů o přidání portu a stále nic, tak snad strýček Google pomůže. Našel jsem nakonec několik návodů na to, jak vše rozběhat, všechny ovšem ani s velkou představivostí nepředstavují jednoduchost :-( .

Ještě zkouška stažení Win. verze a jeji zprovoznění, Win. verze běhá bez problémů jak s přímo nabootovanými Windows (XP SP3) , tak s Windows puštěnými virtualizovaně v Parallels Desktop.
Zprovoznění ma MACu znamená v podstatě dvě věci:

 1. Nainstalovat USB to UART Bridge VCP Drivers (bohužel se připravte na restart OS)
 2. Přepnout V-bar do "serial mode" (budeme potřebovat Win, stačí i virtualizované)

Takže vybereme momentálně asi nejjednodužší způsob a jdeme na to:

 1. Stáhnout ze stránek https://www.silabs.com/products/mcu/Pages/USBtoUARTBridgeVCPDrivers.aspx USB to UART Bridge VCP Drivers a nainstalovat (vyžaduje restart MAC OS :-( )
 2. Spustit Windows (stačí virtualizované)
 3. Rozbalit ZIP a nainstalovat ovladače
 4. Rozbalit ZIP soubor
 5. Připojit V-bar k Windows
 6. Spustit VbarVCP-COM.exe a přepnout V-bar do "serial mode"
 7. Vypnout program, odpojit V-bar
 8. Po spuštění Vstabi VCP na MACu přidat ten správný port (/dev/cu.SLAB_USBtoUART)
 9. Vše by mělo bez problémů běhat :-)

Pokud budete chtít V-bar přepnout zpět, kdykoliv to lze provést opět pomocí VbarVCP-COM.exe . Postup je trošku "nejablečně" komplikovaný, ale před pár měsící to bylo ještě horší :-) (nebyl jednoduchý prográmek na přepnutí, muselo se ručně pomocí expert tools od silabs...)

PS: Používáte-li Snow Leoparda se zaplým 64bit kernelem, tak pravděpodobně smolík... Jsem strávil přes 2 hodiny instalovaním, nastavováním a restartováním, než jsem si vzpomněl, že jej jám zaplý... Po přepnutí zpět do "továrního" nastavení 32bit kernelu vše funguje jak má...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama