V-Stabi V4.0 nastavení - část II.

13. května 2009 v 16:07 | Mipo |  V-Stabi
Pokračujeme v "pokročilém" nastavení, tzv. "expert paremeters"


Pro body 1 a 2 (načtení předvolby a nastavení TX) žádné rozšiřující nastavení nemáme. (po kliknutí na ikonku expert parameters u "2" se nám sice objeví "Receivre adjustment", ale k nastavení nic není, hádám že zde bude "něco" u mini V-stabi, které by mělo umět fungovat pouze se satelitem RX, nebude tedy potřebovat RX celý)
Pokračujeme tedy k 3 - "Rudder adjustment"

Zde se nachází dvě "podokénka" a to "piroullete optimization" (optimalizace pirulet) a "flags" kde lze nastavit revers senzoru (zkontrolujeme pohybem vrtulníku zda vrtulka reaguje na správnou stranu) a revers ovladače ( reversujeme v případě opačné odezvy na páku vrtulky na TX)
Ještě se vrátíme k samotnému "piroullete optimization", kde vidíme červenou rysku s puntíkem (znázorňuje kabinu vrtulníku), která po spuštění optimalizace reaguje na natočení vrtulníku.
  1. Vyrovnáme vrulník tak, abychom byly schopni otočit jej o 90° a spustíme proces optimalizace
  2. Otočíme vrtulník o 90° a ručička by se měla pohnout také o 90° a stejným směrem, jako jsme točili.
  3. pokud je to nutné, upravíme hodnotu optimalizace či reversujeme směr, aby vše souhlasilo jak má
"Piroullete optimization" je třeba provést pouze u "starých" V- stabi s kovovým senzorem, nové plastové jsou již asi "chytřejší" a nepotřebují ji :-)

Dále je krok 4 - "Swashplate servos", kde se nám objeví pokročilé nastavení serv cykliky
Zde můžeme přesně definovat polohu jednotlivých serv na desce cykliky včetně různých délek pák, případně otočit přednastavenou cykliku o požadovaný úhel, atd. Tato nastavení není třeba měnit, pokud máme již správně zvolený typ cykliky z 1. kroku
Dále zde zvolíme typ serv cykliky - analog/digital, pokud nám reaguje opačně kolektiv, je možno jej zde reversovat, můžeme též zapnout geometrickou korekci (mělo by dojít k "zlineárnění" pohybu cykliky bez ohledu na momentální úhlovou polohu serva)
Důležitou částí je "Sensor settings" kde nastavíme správnou reakci senzoru na klonění a klopení.
Správnou reakcí je, aby cyklika vykonala vždy protipohyb tomu, kam se naklání vrtulník. Vezmeme-li tedy vrtulník a nakloníme jej doprava, cyklika se musí pohnout do protipohybu vlevo a naopak.
Po naklonění vrtulníku kabinou dolů se cyklika musí zaklonit dozadu a naopak.
Toto nastavení alespoň 3x zkontrolujeme, je životně důležité pro našeho miláčka :-)

Dále pokračujeme krokem 5 - "Fine level"
Zde je možné jemné doladění rovnosti cykliky v krajní poloze koletivu - dáme plný kolektiv a příslušnými čudlíky nastavíme desku cykliky do roviny, to samé provedeme na minimu kolektivu.

A to je co se týče základního nastavení mechaniky vše, můžeme postoupit k samotnému nastavení parametrů chování vrtulníku (v dalším díle)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama