Sniper a aktivní "důchod" II

2. listopadu 2008 v 21:30 | Mipo |  Sniper
Sniper si ve své nové konfiguraci již nějaký ten měsíc poletuje, 3S A123 plní svou funkci naprosto dokonale. Ještě dostal jiné listy, pouze dřevené z ECO 8 (když už byly doma... ) Nalétáno má cca 7 hodin čistého letového času, doba letu se pohybuje mezi 6-7 minutami, za cca 12 minut se může letět znovu :-)


V rámci malých testíků má momentálně Sniper nový motor, Scorpion 3014-16, za 50 USD no nekupte to... Pro instalaci muselo být malinko upraveno motorové lože (kvůli kroužku zajišťujícímu hřídel proti vysunutí rotoru). Motor je cca o 80g lehčí než původní MVVS, navíc jsou Scorpioni celkem vychvalováni, tak proč jej nezkusit že. :-) Letový projev je cca stejný jako s MVVS, jen má motor malinko problémy s rozběhem, občas se podaří "nastarování" až na několitátý pokus, příliš nepomohlo ani jiné nastavení regulátoru (Advance 45 heli) . Je to celkem nepříjemné, uvidíme za jak dlouho dojde trpělivost pilotovi :), nebo regulátoru :-(

Ještě byl také zkoušen "ostrý 4S pohon" , ale čtyřčlánek byl pilotem zavržen se slovy letí to skoro stejně a o minutu míň... (vzhledem ke stejnému převodu byly o dost vyšší otáčky)

A jinak Sniper létá a létá a létá :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama